Обережно! Роман на стороні.. Якщо ви змінили.. Страждання автора зради. 10 больових точок
“Автор зради”. . Погодьтеся, непогано звучить Нейтрально і безоценочно. Зрештою ми всі – просто люди. Грішні, недосконалі, неідеальні. . Тому давайте без ось цього: “зрадник”, “запроданець”. .
Так що ж переживає той, хто зрадив? Ми будемо говорити про типовій ситуації, коли автор зради – сімейний чоловік. Але, якщо ви – заміжня жінка, то все нижче описане підійде і вам.
Це Андрій. Йому 42. Він у шлюбі 12 років. Живуть з дружиною загалом-то непогано. Є квартира, машина, діти. Все як у людей. Сваряться і миряться. Разом їздять відпочивати. .
Андрій добре заробляє. Він харизматичний, підтягнутий. Про таких самотні жінки часто кажуть “чоловік мрії”. Якби не його “женатость”, звичайно )
Як-то раз заїхав пообідати в кафе. А там зустрів свою однокурсницю Наташку. В інститутські часи в одній компанії тусувалися. Наташа була з подругою. Пообідали разом. Поржали як у часи юності. . Легко, добре. .
Віка. . У Андрія виникло відчуття, ніби знає її дуже давно. Вона якось швидко влилася в спілкування. Жартувала до місця. Так щиро та зацікавлено слухала його. . В загальному тьохнуло. .
У якийсь момент навіть відчув збудження всередині. Ніби від Віки якісь особливі флюїди виходили. Як виявилося, взаємно.
А потім понеслося. . Зустрічі. . Чай-кава. . Дотики. . Солодкі почуття і все таке. . Ну самі знаєте. .
Життя Андрія неначе наповнилася змістом. Радість, захоплення, підвищений тонус, прилив енергії. . Відчуття своєї окейности ще більше лоскоче самолюбство. Самооцінка зростає. Андрій якось по-особливому спритний, ініціативний. Одним словом – закохався. .
Віддалення від дружини
Таємниці і обману все більше і більше. Всі думи про Віке.
Дружина починає злегка подбешивать своїми звичками. Його раптом дратує її манера одягатися. Дивно. . Раніше начебто подобалося. . Секс з дружиною не приносить задоволення. .
Так хочеться, щоб вона не чіпала. Хочеться віддалитися від неї як фізично, так і душевно. Знаходження будинку не особливо радує. Все нудно, тьмяно. Відчуття, що Андрій починає задихатися в домашній обстановці. “Крила за спиною” заважають жити звичним життям.
Подвійне життя
Андрій ніби тепер живе в двох різних реальностях. Як у фантастичному серіалі. Тепер у нього з’явилася інша паралельна реальність. Зі своїми переживаннями, турботами. Сюжетом. Він немов тепер не один Андрій, а два Андрія. З родиною відчуває себе однією людиною, а з Вікою зовсім іншим.
Він палкий і пристрасний герой-коханець, то раптом зразковий сім’янин.
Все те важливе з Вікою в колі сім’ї не має ніякого значення. І навпаки. Андрій і сам вже не розуміє, де все по-справжньому, а де понарошку. Часом йому здається, що ось вона – його справжня любов. А часом, що це вигадка, фантазія і він марить. А може, це галюцинація?
СамоКонтроль
Життя в таємній паралельної реальності вимагає від Андрія постійного контролю над своєю поведінкою, словами. І навіть почуттями. Кожну свою дію потрібно спочатку проаналізувати на підозрілість. Якби чого не вийшло.
А ці слівця і вирази, що прилипли від Вікі? Так і норовить зірватися з губ. А з чого це він раптом так про зовнішньому вигляді став піклуватися? Намивається, начищается. . Пару нових брюк собі прикупив. . Раніше і не носив такі. . Да-а. . Дивно все це. .
Андрію треба весь час бути напоготові, щоб не проколотися”. Прямо трансформер якийсь. Чи ні. . Студент театрального училища. Смішно. . Якби не було так сумно. .
Не так-то просто приховувати своє щастя від дружини. Або своє страждання. .
Андрій починає все більше часу проводити вдома. Або з Вікою, або на дачі, або на роботі. Або з одним.
Дружина все частіше і частіше висловлює своє невдоволення, дратується. І як би він не витончувався, то там, то сям щось не сходиться, не б’ється, не зістиковується. Дружина начебто починає щось підозрювати.
Переживання можливої втрати
В глибині душі Андрій знає, що З Вікою рано чи пізно доведеться розлучитися. Але він жене від себе ці думки.
Іноді він думає: “Може розлучитися? Почати з чистого аркуша. . ” Але як тільки він починає уявляти всі ці: розділ майна, аліменти, сцени з розбірками, з’ясуваннями. . А діти? А батьки? Зруйнувати весь звичний сімейний уклад? Нереально важко. .
“Ні. З родини піти не можу. Я буду сумувати за дітей. . А мій кавказець Бій? Будинок, дача. . Так і з Настею. . Хіба ми з нею погано жили? Як жінка вона мене завжди влаштовувала. . Напевно, доведеться розлучитися з Вікою. . Я не хочу втрачати ні Настю, ні Віку. Все б нічого. . Але Віка тисне. Хоче жити разом. . А-а. . Чорт. . ” – подумки міркує Андрій.
Хронічна фрустрація
Фрустрація – психічний стан, що виникає в ситуації невідповідності бажань наявним можливостям. Така ситуація може розглядатися як, до деякої міри, що травмує.
Що вибрати “рідне” або “улюблене”? Як можна вибрати, наприклад, між мамою і дружиною? Ніяк. .
От і Андрій: “Вони обидві повинні бути в моєму житті. Але з іншого боку, сім’я-то при чому тут? Немає. Сім’я не повинна страждати, що б не було. . Але залишити улюблену Вичку я теж не можу. Це смерті подібно. . Якийсь глухий кут. . “
Андрій знаходиться в “підвішеному” стані і це пригнічує його все більше і більше. Він не може зробити вибір. Його “мотає” з почуттям.
Ось він вирішує розірвати з Вікою. Але сильне душевне страждання скасовує це рішення “на раз”. Ось він готовий піти від дружини. Вже майже налаштувався на розмову. Але душевний біль і тут тримає мертвою хваткою. . І готовність “поговорити” з Настею випаровується.
Ревнощі і страх втрати коханки
Андрій не може чекати вірності від Віки. Вона в будь-який момент може його кинути, обравши іншого, вільного мужика. Він розуміє, що Віка мучиться з ним. Їй важко ділити його з Настею. А потім. . Віке теж хочеться влаштувати своє життя. Це і зрозуміло.
Іноді Андрій думає: “А нехай Віка знайде кого-небудь іншого. Скільки можна так жити. . ” Але як тільки він представляє Віку з іншим. . Стає так хреново. . Хоч вовком вий. .
Втеча від фрустрації і провини
Андрій відчуває себе в пастці. Ніби в пастку потрапив. Його дратує власне безсилля. “Слабак. . Лайно. . Ганчірка. . через тебе всі страждають. А ти не можеш нічого зробити. Ти винен у всьому. Тепер мучся! “– лає себе він.
Але так вже влаштована людина, що тривале відчуття провини для нього нестерпно. У якийсь момент включається несвідомий механізм захисту від самознищення. Так сталося і з Андрієм.
“Все було б нормально, якби Віке не присралось дістати мене в чоловіки! А Настя. . Теж хороша. Було б легше, ласкавіше, більше б стежила за собою. . Я б на Віку і не подивився б. . ” – думає Андрій.
І тепер йому це здається очевидним.
Результат тривалого стресу
Як так вийшло, що від захвату, стану щастя поступово Андрій прийшов до стану “розбитого корита”?
Він просто не злазить з емоційних коливань. То він дратівливий. І весь світ йому здається лайном. Він пригнічений і як-ніби паралізований. Все частіше він не може зосередитися на важливих речах.
А ще ця безсоння. . Вранці, розплющивши очі, вже нудно. Голова важка. А деколи такий гнів захоплює, що, здається, вбив би кого-небудь. . На днях накричав на перехожого, який несподівано почав переходити вулицю. Як ще не вдарив-то. . А адже по суті цей мужик нічого такого не зробив. Це він сам вчасно не загальмував перед переходом. .
Андрій розуміє, що таким своїм станом він зобов’язаний тривалого перебування в любовному трикутнику.
Соціальні наслідки
Неуважність, дратівливість, гнівливість, пригніченість, почуття провини і інші штуки привели Андрія до напружених відносин і конфліктів на роботі.
Ех, де його хвалена ясність розуму? А спокій духу, яким він так пишався? “А ще хотів свій бізнес замутити. . Чорт візьми. . ” – ще більше розбудовується Андрій.
При чому тут продавщиця на касі в Магніті? А заправник АЗС?
А сусідський хлопчисько? А мама, яка раптом “скрізь суне свій ніс”? А цей “козел”, який не їде на зелений. . А той “дебіл”, який сигналить ззаду. . А ця “корова”, яка “ледве бздить” і заважає проїхати. . Як ніби весь світ проти. .
Чи То ще буде . . .